سوالات متداول بیمه بدنه خودرو

پرسش و پاسخ عمومی

پاسخ : بیمه‌گر در چارچوب مقررات مصوب شورای‌عالی بیمه تعهد می‌کند خسارت‌های وارده به وسیله نقلیه بیمه شده ناشی از حوادث مختلف را مانند سرقت، آتش‌سوزی، نفجار، تصادف، سقوط، واژگونی و به‌طور کلی برخورد اتومبیل به هر جسم ثابت یا متحرک یا برخورد جسم دیگری با اتومبیل بیمه شده جبران کند.

پاسخ: شخصی است که سند خودرو به نامش می باشد و در صورت بروز خسارت به ذینفع خسارت می دهند.

پاسخ

پاسخ

پاسخ

پاسخ

پاسخ

پاسخ

پاسخ

پاسخ

پاسخ

پاسخ

پاسخ

پاسخ

پاسخ

پاسخ

پاسخ

پاسخ

در صورتی که پاسخ سوال خود را دریافت نکردید با شماره ۰۲۱۴۹۷۸۳ به صورت مستقیم با کارشناسان متخصص تماس بگیرید

پرسش و پاسخ اختصاصی

پاسخ: اگر اتومبیلی دچار حادثه شود و به تعمیرگاه برود صاحب اتومبیل مجبور است از تاکسی یا اسنپ یا هر وسیله ی نقلیه عمومی برای رفت و آمد خود استفاده نماید،شرکت بیمه این هزینه ایاب و ذهاب را به شرطی که اتومبیل بیش از ۳ روز و نهایت تا ۳۰ روز در تعمیرگاه باشد روزانه به مبلغ ۱۰ هزار تومان پرداخت می نماید

پاسخ:بله شرکت بیمه پارسیان با انتقال تخفیفات ثالث روی بیمه بدنه می تواند حق بیمه را کاهش دهد.

پاسخ: از تخفیفات ثالث بله ، می تواند ولی بدلیل اینکه تخفیفات بدنه مربوط به شخص و متعلق به فروشنده خودرو می باشد ، از تخفیفات بدنه نمیتواند استفاده کند.

پاسخ: حداکثر تا ۴ماه از زمان صدور بیمه شخص ثالث آن خودرو.

پاسخ: بله ، ولی آیتم سرقت کلی برای خودرو های فاقد پلاک و یا گذر موقت در بیمه بدنه تحت پوشش نمی باشد.

پاسخ: خیر، مبلغ خسارت از اموال شرکتهای بیمه است و در این صورت باید مقصر را به شرکت معرفی کند و وکالت پیگیری خسارت را به شرکت بیمه منتقل کند وسپس از بیمه خود استفاده نماید ، إدر هرصورت بخشش مقصر حادثه به معنای صرف نظر کردن از خسارت می باشد .

پاسخ: با درخواست کتبی بیمه گذار و موافقت بیمه گر و کارشناسی مجدد مورد بیمه ، بیمه نامه قابل انتقال خواهد بود، ولی تخفیفات به بیمه گذار جدید منتقل نخواهد شد ، که در اینصورت با صدور الحاقیه بیمه نامه به مالک جدید قابل انتقال می باشد.

پاسخ

پاسخ

پاسخ

پاسخ

پاسخ

پاسخ

پاسخ

پاسخ