انواع بیمه مسئولیت عمومی

انواع بیمه مسئولیت عمومی

در مواردی که امکان آسیب رساندن به اشخاص ثالث (غیر از کارکنان و افراد مرتبط با حرفه یا فعالیت کارفرما) در حین انجام کار وجود داشته باشد، بیمه‌های مسئولیت عمومی خسارات‌ جانی و مالی وارد به زیاندیدگان را جبران خواهد نمود.

 

برای خرید آنلاین بیمه مسئولیت عمومی کلیک کنید

 

بیمه مسئولیت عمومی (Public liability Insurance)

با عنایت به ماده ۶۱۶ قانون مجازات اسلامی “در صورتی که قتل غیرعمد به واسطه بی‌احتیاطی یا بی‌مبالاتی و یا اقدام به امری که مرتکب در آن مهارت نداشته است یا به سبب عدم رعایت نظامات واقع شود، مسبب به حبس از یک تا سه سال و نیز به پرداخت دیه در صورت مطالبه از ناحیه اولیای دم محکوم خواهد شد مگر این که خطای محض باشد.” بر همین اساس در مواردی که امکان آسیب رساندن به اشخاص ثالث (غیر از کارکنان و افراد مرتبط با حرفه یا فعالیت کارفرما) در حین انجام کار وجود داشته باشد، بیمه‌ مسئولیت عمومی خسارات‌ جانی و مالی وارد به زیاندیدگان را جبران خواهد نمود. از انواع بیمه‌هایی که در این دسته صادر می‌گردد عبارتند از:

 بیمه مسئولیت ناشی از نصب و نگهداری تابلوهای تبلیغاتی (بیلبورد)

با این بیمه‌نامه خسارات جانی و مالی وارد به اشخاص ثالث ناشی از نصب، نگهداری و یا مالکیت انواع تابلو، در صورت احراز مسئولیت بیمه‌گذار، جبران خواهد شد.

 بیمه مسئولیت دارندگان ماشین آلات راهسازی،صنعتی،کشاورزی

دارندگان ماشین‌آلات راهسازی، ساختمانی و صنعتی که بر اساس قانون بیمه شخص ثالث وسایل نقلیه موتوری، امکان صدور بیمه‌نامه ثالث اتومبیل برای آنها وجود ندارد، می‌توانند خسارات جانی و مالی وارد به اشخاص ثالث که ناشی از مسئولیت آنها باشد را با این بیمه‌نامه جبران نمایند.

 بیمه مسئولیت جامع شهرداری در قبال شهروندان

این بیمه‌نامه جبران خسارت جانی و مالی وارد به شهروندان، که ناشی از قصور یا سهل‌انگاری شهردار یا کارکنان شهرداری باشد را پوشش می‌دهد.

 بیمه مسئولیت ناشی از آتش‌سوزی در قبال همسایگان

این بیمه‌نامه درصورت خرید بیمه‌نامه آتش‌سوزی صادر می‌گردد و در آن خسارات مالی و جانی وارد به همسایگان ناشی از آتش‌سوزی و انفجار تحت پوشش می‌باشد. در صورتی که در بیمه‌نامه آتش‌سوزی پوشش ترکیدگی لوله آب خریداری شده باشد، مسئولیت ناشی از آن را نیز می‌توان تحت پوشش قرار داد.

از دیگر بیمه‌نامه‌های این گروه می‌توان به انواع زیر اشاره کرد:

 بیمه مسئولیت ناشی از اجرای پروژه‌های آب، برق، نفت و گاز، فاضلاب، مخابرات و … در زمان بهره‌برداری.

بیمه مسئولیت ناشی از اجرای عملیات ساختمانی

 بیمه مسئولیت پیمانکاران

 بیمه مسئولیت پارکینگ‌‌داران (خسارت وارده در اثر آتش سوزی، سقوط اجسام، شکست شیشه و خسارت جانی افراد ثالث که در محوطه پارکینگ دچار حادثه می شوند).

بیمه مسئولیت مدیران و مجریان نمایشگاه‌ها

برای خرید آنلاین بیمه مسئولیت عمومی کلیک کنید