متقاضیان تهیه بیمه آسانسور؟ مالکان یا نصابان؟

متقاضیان تهیه بیمه آسانسور؟ مالکان یا نصابان؟

 

 

در روزگاری زندگی میکنیم که تقریبا اکثر بیماریها را ریشه کن کرده ایم وبرای اغلب دردهایمان درمان یافته ایم و دیگر هیچ چیزی نمیتواند به این راحتی ها باعث بیماری و مرگ ما شود. بهمین دلیل بخصوص در این دو قرن گذشته بسیار پر جمعیت شده ایم و سراسر سیاره زمین را پوشانده ایم و به غیر از یخچالهای غیر مسکون قطب جنوب، در همه جای سطح سیاره شهرهای وسیع ساخته ایم و هنوز هم در هر لحظه بدنبال بهترین ها برای خوردن و پوشیدن و کیفیت زندگی بهتر هستیم.

در گذشته شهرها و آبادی ها کوچک بودند و اجداد ما در آنها، با پای پیاده همه جا میرفتند و به همه کار خود میرسیدند. ولی در اوایل قرن بیستم همراه با رشد سریع جمعیت انسانی، دیگر شهرها آنچنان بزرگ شده بودند که بدون خودرو و چرخ، عبور از مسافتها ممکن نشد. نیاز، باعث اختراع و تکامل خودرو شد و بتدریج انواع خودرو ها وظیفه عبور دادن آدمها و اشیا را از میان شهرها و بین شهرها بعهده گرفتند.
اما کار دیگری که ما انسانها در اوایل قرن بیستم کردیم این بود که واکسن زدن به کودکانمان را هم در دنیا  سراسری کردیم و در نتیجه آنچنان زیاد شدیم که دیگر گسترش افقی شهر ها چاره ساز نبود و شهر ها از فرط وسعت زیاد پیوستگی خود را از دست میدادند و اینچنین شد که برای کنترل وسعت شهرها، عمودی سازی باب شد و شهر ها چند طبقه و چندین طبقه شدند و سطح های وسیع مملو از انسان، مبدل به توده های حجیم انسانی شدند. اما طبیعت سیراب نشدنی ما اندازه ای قائل نشد و طبقات بسیار را آنچنان روی هم سوار کرد که ساختمانها به آسمانها رسیدند و آسمانها از ساختمانها خراش برداشتند. دیگر عبور از میان طبقات هم بدون خودرو و چرخ امکان پذیر نشد. و اینگونه بود که آسانسور ها تکامل پیدا کردند و وظیفه عبور دادن ما را از میان طبقات ساختمانهای شهرهایمان بعهده گرفتند.

درحق آسانسور ها شاید کم لطفی شده زیرا که همانقدر که انواع خودرو ها وظیفه عبور دادن افقی ما را بعهده گرفته اند، انواع آسانسور ها هم وظیفه عبور دادن عمودی را بعهده دارند. اما قاعده ی  آسانسورها برعکس خودروها چنین است که حیات فقط در عبور جریان دارد و  اختلال در عبور مساویست با سقوط. در حالیکه اختلال در عبور خودروها به این راحتی نمیتواند منجر به سقوط از جایی بشود. یک خودرو برای سقوط، حداقل به یک پرتگاه نیاز دارد که یافتنش چندان راحت نیست. ولی هر آسانسور، آنرا در دل خود دارد.

آسانسور باید درحال بالا رفتن یا پایین آمدن باشد و در ایستگاههای خود توقف کند و بعد از هر توقف در های آن باز شود. هر گونه اختلالی در این روند، میتواند مردم داخل آسانسور را  مشوش کرده و باعث بی اعتمادی و ترس شود.

در بیمه مسئولیت دارندگان و نصابان آسانسور جبران خسارت‌های جانی وارد شده به سرنشینان آسانسور تحت پوشش این بیمه نامه می‌باشد منوط به اینکه مسئولیت بیمه‌گذار در حادثه رخ داده محرز گردد. علاوه بر این شرکت‌های نصب آسانسور، دارندگان آسانسور هم می‌توانند این بیمه‌نامه را درخواست نمایند، مشروط بر اینکه با یک شرکت ذیصلاح دارای قرارداد سرویس و نگهداری باشند.

روشن است که در این میان یا باید سازنده آسانسور براستی حمایت شود، و یا اینکه صنعت آسانسور بکلی متوقف شود. در اینجا باز نقش موثر بیمه ها آشکار میشود و بیمه مسئولیت دارندگان و نصابان آسانسور حمایت از سازندگان و نصابان را در مقابل وقایع احتمالی بعهده میگیرد.
خریداران این بیمه نامه علاوه بر نصابان و سازندگان آسانسور، مدیران ساختمانها نیز می باشند زیرا در زمان بروز حوادث احتمالی هر دو مسئول جبران خسارت هستند.

شرکت های مختلف بیمه ای از جمله، بیمه پارسیان، عرضه کننده این بیمه نامه ها هستند. هر یک از این شرکت ها شرایط مختص به خود را دارد که لازم است شرایط بیمه نامه به صورت کامل مطالعه شود.

همانطور که می دانید جدیدا تعداد نمایندگی هایی که خدمات صدور بیمه نامه ارائه می دهند بالا رفته و روز به روز هم درحال افزایش است، اما در این میان بیمه گذاران جهت صدور بیمه مسئولیت دارندگان و نصابان آسانسور چه به صورت حضوری و چه به صورت خرید آنلاین بدنبال شرکت های بیمه ای هستند که بیشترین و بهترین پوشش ها و خدمات بیمه ای را ارائه دهند تا با خیال راحت آن را تهیه کنند.

بیمه پارسیان با بهره گیری از فن آوری اطلاعات، موفق به راه اندازی خرید آنلاین بیمه نامه شده است و امکان سفارش انواع خدمات بیمه بصورت آنلاین را فراهم نموده است.

جهت کسب اطلاع بیشتر با شماره ۴۹۷۸۳-۰۲۱ تماس حاصل فرمایید و یا به آدرس سایت بیمه پارسیان مراجعه فرمایید.

هم چنین می توانید جهت خرید آنلاین بیمه نامه مسئولیت دارندگان و نصابان آسانسور اینجا را کلیک کنید.