مسئولیت حرفه ای پزشکان و پیراپزشکان

مسئولیت حرفه ای پزشکان و پیراپزشکان

 

جا گذاشتن قیچی در شکم بیمار و جبران بیمه مسئولیت پزشکی

پزشکی که در هنگام عمل کوتاه کردن روده ی بیمار مبتلا به سرطان روده، یکی از قیچی هایش را در داخل بدن او جا گذاشته بود، تحت معاینات روانشناسی قرار گرفت و معلوم شد که آلام ناشی از فوت همسر پزشک که به تازگی از دنیا رفته بود موجب از دست رفتن تمرکز در حین عمل شده و این در حالیست که بیمار نیز شباهت زیادی به همسر از دست رفته پزشک داشته است. طبق نتیجه گیری رسمی یک موسسه تحقیقات روانشناسی، این پزشک در حین عمل ترس از دست رفتن بیمارش را داشته که به همسرش شباهت داشته و همان بیماری را هم داشته است، و این ترس در حین عمل روی تمرکز پزشک تاثیر گذاشته است. این گزارش مانع پرداخت جریمه به بیمار نشد، اما موسسه بیمه را متقاعد کرد که جریمه و هزینه های عمل خارج کردن قیچی و دوران نقاهت بعد از آن را بپردازد. سخنگوی شرکت بیمه بر پر ریسک بودن شغل پزشکان و لزوم حمایت از آنان تاکید کرد.
در ایران نیز بیمه مسئولیت پزشکان و پیراپزشکان وظیفه حمایت از پزشکان، پرستاران و بهیاران را در مقابل عوامل ناخواسته بعهده دارد.

پزشکان و جراحان، متخصصان تعمیرات اندامهای داخلی بدن ما هستند. کاراین گروه، در عین حال که با سلامتی ما سروکار دارد بسیار انحصاریست و اغلب ما چیز زیادی از آن نمیدانیم . پزشکان و جراحان قادرند با معاینات، به جزییات کارکرد درونی ترین اندامهای ما بیشتر از خودمان آشنا شوند و میتوانند با تجویز دوره های درمانی، و یا حتی با جراحی ها و دستکاری ها، تغییرات مثبتی در داخلی ترین اندامهای ما بوجود بیاورند. البته این غیرطبیعی نیست. درست است که هرکس باید کارهای شخصی خودش را خودش انجام دهد، اما جراحی کردن اعضای داخلی بدن خودمان، دیگر جزو کار های شخصی محسوب نمی شود. بنابر این ناچاریم به پزشکان اعتماد کنیم.

البته پزشکان نیز براحتی از سوی جامعه بعنوان پزشک پذیرفته نمیشوند. این گروه باید دوره های طولانی آموزش دانشگاهی و تجربه را پشت سر گذاشته باشند تا پزشک تلقی شوند و پیداست که اگر از سوی جامعه اجازه یافته اند که اندامهای افراد را بشکافند، پس حتما بار علمی و تجربی شان نیز توسط دانشگاهها گواهی شده است.

شرکت های مختلف بیمه ای از جمله، بیمه پارسیان ، عرضه کننده بیمه مسئولیت پزشکان و پیراپزشکان هستند که هر یک از این شرکت ها شرایط مختص به خود را دارد و لازم است شرایط بیمه نامه به صورت کامل مطالعه شود.

اما پزشک در هر صورت انسان است. درست است که در شیوه های پزشکی همیشه فضای کافی برای خطای انسانی درنظر گرفته میشود، اما گاهی موضوع بیشتر از این حرف هاست. پزشک انسان است و هر روزش مانند هم نیست. چیز هایی در زندگی برایش مهم است و از چیزهایی گریزان است. گاهی عجله دارد. برای چیزهایی که برایش مهم هستند. گاهی از دست داده و غمگین است، گاهی هم بدست آورده و شاد است. پزشک هم مثل بقیه، با مسائل زیادی در زندگی روبروست. از درس بچه ها و توقعات پدر و مادر و ناسازگاری همسر و چک داشتن و وام گرفتن و خرابی دندان و خرابی خودرو و…

پزشکان با وجود تمام ترس ها، سلیقه ها، مشکلات، مسائل زندگی و گرفتاریهایشان، مجبورند که شغل خود را ادامه دهند و همیشه در انجام وظایف حساس خود به یک میزان دقت داشته باشند و پیداست که شاید گاهی اوقات بی انصافی لازم است تا بتوان از پزشکان توقع افرادی غیر عادی و همیشه آماده را داشت.

همانطور که می دانید جدیدا تعداد نمایندگی هایی که خدمات صدور بیمه نامه ارائه می دهند بالا رفته و روز به روز هم درحال افزایش است، اما در این میان بیمه گذاران جهت  صدور بیمه مسئولیت پزشکان و پیراپزشکان چه به صورت حضوری و چه به صورت خرید آنلاین بدنبال شرکت های بیمه ای هستند که بیشترین و بهترین پوشش ها و خدمات بیمه ای را ارائه دهند تا با خیال آن را تهیه کنند. بیمه پارسیان موفق به راه اندازی خرید آنلاین بیمه نامه شده است و امکان سفارش انواع خدمات بیمه بصورت آنلاین را فراهم نموده است.

جهت کسب اطلاع بیشتر با شماره ۴۹۷۸۳-۰۲۱ تماس حاصل فرمایید و یا به آدرس سایت بیمه پارسیان مراجعه فرمایید.

هم چنین می توانید جهت خرید آنلاین بیمه مسئولیت پزشکان و پیراپزشکان اینجا را کلیک کنید.