دریافت خسارت بیمه مسافرتی

نحوه خرید بیمه مسافرتی از سامانه بیمکوک

بیمکوک سامانه خرید آنلاین بیمه مسافرتی پارسیان

دریافت خسارت بیمه مسافرتی

در صورت وقوع خطرات و حوادث مشمول بیمه شامل بروز بیماری و یا صدمات جسمانی ناشی از حوادت با توجه به شرایط بیمه نامه و در طول مدت اعتبار بیمه نامه در خارج از کشور و نیاز به مراجعه به مراکز درمانی، لطفا مراتب ذیل را رعایت فرمایید:
۱-در موارد بستری در بیمارستان قبل از هر اقدامی و یا در اسرع وقت با شماره تلفن مندرج در صفحه آخر بیمه نامه (شرکت امدادرسان) تماس گرفته و پس از شرح واقعه و دریافت کد رهگیری طبق راهنمایی شرکت امدادرسان” اقدام نمایید.
۲-در موارد سرپایی پس از تماس با شماره تلفن مندرج در صفحه آخر بیمه نامه و دریافت کد رهگیری شرکت امداد رسان جهت انجام معاینات پزشکی، پزشک معتمد خود را معرفی می کند و بیمه شده فقط مبلغ فرانشیز بیمه نامه را برداخت می کند.
در صورتیکه پس از تماس با شرکت امداد رسان تامین هزینه های درمان بیماری شما مورد تانید آن شرکت قرار گرفت ولی پزشک، داروخانه، آزمایشگاه و یا مرکز درمانی ای که طرف قرارداد با شرکت امدادرسان باشد، در آن کشور وجود نداشت، برای دریافت هزینه های درمان انجام شده، پس از پرداخت هزینه ها، اصل قبوض با مهر و امضاء و کد رهگیری را به همراه سایر مدارک ذیل، به نمایندگی و با مجتمع های بیمه ای مربوطه در ایران که بیمه نامه مسافرتی خود را خریداری نموده ایده تحویل فرمایید.
(مدارک بدون مهر و امضاء مراجع درمانی و کد رهگیری به هیچ عنوان قابل بررسی نمی باشد)

 

مدارک لازم جهت تشکیل پرونده و تسویه هزینه های درمانی مورد تعهد در بیمه نامه مسافرتی

۱-اصل بیمه نامه
۲-اصل مدارک پزشکی به همراه مهر وامضا
۳-اصل قبوض و فیش های پرداختی با مهر و امضا
۴-گزارش کامل پزشک مالج مبنی بر علت مراجعه به مرکز درمانی،تشخیص دقیق بیماری و شرح دقیق اقدامات درمانی صورت گرفته
۵-تصویر خوانا از صفحه اول گذرنامه
۶-تصویر خوانا از صفحات گذرنامه که تاریخ خروج از ایران، ورود به کشور مقصد و خروج از کشور مقصد و ورود به ایران (حتما تاریخ ها کاملا واضح و مشخص باشد و در صفحات گذرنامه ثبت شده باشد)در آن ثبت شده باشد و تصویر برگه ویزا.
۷-شماره شبای بیمه شده (یا تصویر از صفحه اول دفترچه حساب بیمه شده که دارای شماره شبا باشد)
۸-گزارش کامل وقوع حادثه و یا بروز بیماری شامل موارد ذیل که توسط بیمه شده و وکیل قانونی وی تنظیم شده باشد:
شهر و کشور محل وقوع حادثه، علت حادثه، تاریخ دقیق حادثه، ذکر نوع بیماری، و تاریخ دقیق اقدامات درمانی اعم از بستری در بیمارستان ها و یا درمان سرپایی، کل مبلغ هزینه های درمان انجام شده است، کد رهگیری اخذ شده از شرکت امداد رسان، آدرس بیمه گذار در ایران و یک خط تلفن.
(در صورت عدم تماس با شرکت مذکور  ونداشتن کد رهگیری به هیچ عنوان پرونده قابل بررسی نمیباشد)

شرکت خدمات بیمه ای گسترش فروش فردا با استعانت از خداوند متعال و بهره گیری و تلفیق متخصصان فن آوری اطلاعات در کنار تجربه و تخصص کارشناسان مجرب صنعت بیمه ، موفق به راه اندازی سامانه خرید آنلاین بیمه مسافرتی پارسیان شده است و امکان سفارش انواع خدمات بیمه بصورت آنلاین را فراهم نموده است و تلاش دارد تا به هدف اصلی خود که جلب رضایت تمامی مشتریان و بیمه گذاران محترم می باشد نائل گردد و در امر پاسخ گویی نیاز بازار صنعت بیمه ای کشور تمامی تلاش خود را نموده است.

جهت ثبت خرید بیمه مسافرتی پارسیان در سایت این شرکت به آدرس www.gostareshins.com اقدام نمایید تا کارشناسان ما در کمترین زمان ممکن پس از بررسی و کارشناسی، با شما تماس خواهند گرفت. پس از آن بیمه نامه بوسیله همکاران این شرکت بصورت رایگان و با هماهنگی قبلی تقدیم شما خواهد شد.